tel: 883 065 354email: montessoriszczecin@gmail.com

Kadra i organizacja zajęć

Kadra i organizacja zajęć W Przedszkolu "Pod Aniołami.pl" Edukacja Montessori zgodnie z Pedagogiką Marii Montessori zajęcia dla dzieci odbywają się w mieszanej rocznikowo grupie. Grupa prowadzona jest przez nauczyciela - wychowawcę, specjalizującego się w pedagogice Marii Montessori. Ponadto część zajęć prowadzona jest przez nauczycieli specjalistów wspieranych w potrzebie przez psychologa. Patronat nad wychowaniem religijnym dzieci objęła parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Szczecinie Osów.

Kameralny charakter przedszkola pozwala nie tylko w teorii ale i w praktyce na indywidualną pracę z dzieckiem. Przedszkole realizuje program edukacyjny i wychowawczy oparty na podstawie programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i zawiera się w pomocach rozwojowych, które nadają indywidualne tempo uczenia się. Podstawową formą pracy jest praca własna dziecka z materiałem Montessori. Obok pracy indywidualnej ważne są integrujące dzieci zajęcia grupowe. Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Pod Aniołami.pl" Edukacja Montessori wpisany jest do ewidencji placówek niepublicznych w Szczecin pod nr WOś-V.4430.646.2014

Organizacja dnia pracy:

Nasze przedszkole jest przede wszystkim zdrowe i przyjazne dla dzieci i rodziców. Okazało się, że aby takie było, po prostu musi być ekologiczne, gdyż taki sposób żywienia, wychowania i opieki jest najkorzystniejszy nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla maluchów. Priorytetem jest przygotowanie świeżych posiłków, zgodnie z nową piramidą żywienia z produktów świeżych i niezanieczyszczonych: ekologicznych i sezonowych. Dzieci jedzą cztery posiłki dziennie, przygotowane z najwyższej jakości składników. Większość dań jest podawana na ciepło, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Posiłki są różnorodne i przygotowywane ze świeżych produktów. Na deser dzieci dostają przyrządzone na miejscu domowe kisiele i budynie, jogurty, sezonowe owoce i warzywa, itp. Jadłospis układany jest przez dietetyka. Kierujemy się przede wszystkim doświadczeniem – wiemy, co dzieci jedzą najchętniej. Zaopatrujemy się tylko ze źródeł ekologicznych oraz w okolicznych sklepach ze zdrową i sezonową żywnością. W naszym przedszkolu dzieci regularnie gotują i pieką swoje podwieczorki na zajęciach kulinarnych przedszkolu. Uwzględniamy wszystkie alergie, które na szczęście z czasem mijają. W miarę możliwości nasze przedszkole jest przygotowane na przyjęcie dzieci na indywidualnej diecie – zmodyfikowany jadłospis układamy w porozumieniu z dietetykiem. W przedszkolu dzieci jedzą same, w swoim tempie. Nie są pospieszane ani zmuszane do jedzenia. Posiłek to bardzo lubiany i radosny moment dnia.